Kategorie:Předměty

Z Mineland.eu | Wiki
(přesměrováno z Návody:Předměty)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Na této stránce se nacházejí všechny speciální předměty, které byly přidány na Mineland mimo vanillu. Jedná se tak o ojedinělé věci, které však nerozbíjejí vanillu a je možné hrát kompletně bez nich.

Všechny recepty se dají najít pomocí příkazu /recipes

Klobouky

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Klobouky a čepice Na serveru máme rozličné množství estetických klobouků a čepic. Všechny se dají vycraftit. Použijte příkaz /recipes a následně můžete v kategorii klobouků zobrazit všechny recepty k nim. Klobouk se chová jako kožená helma. Stačí si jej nasadit jak pravým tlačíkem myši, nebo přetažením do slotu pro zbroj.


Zbraně

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Ruční zbraně Na serveru je spousta custom ručních zbraní, které jsou jako přeskinované normální zbraně. Pomocí F3+H si můžete zobrazit tooltipy a podívat se v seznamu receptu, co je která zbraň. Například sekáček je netherite sekera, takže se dá používat jako end game nástroj.

Jídlo a ingredience

Pro obohacení serveru jsme přidali i jídlo, které často reaguje na aktuální interní vtipy serveru.

Sklízení nových plodin se udělalo speciálně tak, aby je nedostával někdo, kdo o custom věci nemá zájem. Proto si je pro sklízení těchto věcí třeba vycraftit speciální nůžky a lopatku. Zahrádkářská kniha, kde je seznam všech věcí a jak je získat se nachází v Admin Shopu.

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Jídlo Některé jídlo se však nedá craftit, pouze padá jako drop. Například žabí maso, či villager maso. Jídlo funguje stejně jako ve vanille.
Ingredience Ve velké části craftingů, především v pluginu Brewery se používají speciální ingredience. Ingredience se dají získat pomocí speciálních nástrojů. Způsoby, jak získat ingredience, se nacházejí v knize, která jde koupit v Admin Shopu.

Vanilla

V kategorii vanilla se nacházejí vanilla předměty, které normálně nejdou craftit, nebo upravené craftitelné recepty.

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Černé barvivo Černé barvivo se craftí z uhlí, aby se zmenšila hráčská potřeba mít squid farmu.
Kniha na psaní Stejně jako u černeho barviva byla změněn recept ze squid inkoustu na černé barvivo.
Bundle K normálně nevycraftitelnému bundlu jsme přidali recept.
Neviditelný item frame K normálně nevycraftitelnému neviditelnému item framu jsme přidali recept. Stejně se craftí i neviditelný svítící item frame.
Světlo K normálně nevycraftitelnému neviditelnému světlu jsme přidali recept.
Obrazy elementů K normálně nevycraftitelným novým obrazům s tematikou elementů jsme přidali recepty.

Dekorační

Přidali jsme některé dekorační záležitosti, které nemají přímo žádnou funkci, ale mohou například fungovat jako propriety do roleplaye, nebo pro jakýkoliv jiný dekorativní účel.

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Kufřík s náboji Dekorativní pozůstatek z někdejšího datapacku na zbraně.
Výběr maket zbraní Nefunkční makety zbraní. Poslouží výborně například pro RP záležitosti.
Krabice od pizzy Dá se vycraftit z pizzy a papíru. Když dáte krabici od pizzy zpět do crafting table, máte

Nástroje

Byly přidány custom nástroje, které přidávají určité funkce. Například sklízení speciálních plugin, teleportaci, nebo lepší manipulace s bloky. Všechny tyto nástroje jdou kromě vycraftění také zakoupit v admin shopu za Soramské koruny.

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Zahradnické nůžky Zahradnickými nůžkami jdou sklízet určité speciální plodiny. Kompletní seznam všech skliditelných plodin se dá zakoupit v knize v Admin Shopu
Zednická lžíce Zednická lžíce je speciální nástroj, kterým jdou mixovat bloky při stavění. Například pro stavění cest. Aktuálně nefunguje z důvodu neupdatovaného pluginu Pravým tlačítkem v inventáři na zednickou lžíci vybíráte řadu v inventáři, odkud se budou brát bloky. Pravým tlačítkem ve hře pak z této řady náhodně lžíce pokládá dané bloky.
Sonický Šroubovák Sonický šroubovák funguje jako survival debug tyčka Aktuálně nefunguje z důvodu neupdatovaného pluginu Pravým tlačítkem můžete upravovat atributy různých bloků. Například rotovat schody atd., jedná se o jistý vanilla friendly debug stick.
Lodestone svitek Lodestone svitek je naše obdoba teleportace, která nahrazuje příkazy jako /home a /warp Aktuálně nefunguje z důvodu neupdatovaného pluginu Pravým tlačítkem můžete kliknout svitkem na lodestone a svitek se na něj naváže. Pak již můžete odkudkoliv svitek pravým tlačítkem použít a teleportuje vás to k lodestonu. Svitek má stanovený počet použití, který jde prodloužit, když si na svitek dáte Unbreaking III. Lodestone svitek je levný na vycraftění, toto bylo vyváženo zdražením samotného lodestonu, který je aktuálně zamýšlen jako komunitní snaha o další teleportační bod na mapě. V pozdějších fázích hry jako domovy pro hráče, kteří bydlí daleko od land spawnu.
Dřevorubecká sekera Dřevorubecká sekera je naše obdoba treecapitatoru, tedy pokácení celého stromu vytěžením pouze jednoho bloku dřeva, ale má to háček. Tento způsob těžby nedává žádné vytěžené dřevo a tak je určena pouze k odlesňování za účelem rozšíření místa pro stavbu.

Měny

Vlastní měny jsou doplněk pro serverovou ekonomiku. Jsou zde Soramské koruny, které se dají získat za hlasování (/vote) a také diamantové střepy.

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Diamantový střep Diamantové střepy se dají rozcraftit z jednoho diamantu. Slouží pro snadnější obchodování, pro prodej předmětů, které mají častokrát menší hodnotu než jeden diamant.
Soramská koruna Soramská koruna je speciální měna, která jde získat hlasováním pro server. Dají se za ně koupit speciální předměty, plátna na obrazy atd. Soramské koruny jdou craftit do bankovek a ty následně do balíku bankovek, pro kompresi předmětů.

Bloky

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Moudrý dub Tvář moudrého dubu nejde rotovat a směřuje pouze na východ kvůli Minecraftové limitaci custom bloků.
Mecha Lamp Mecha Lampa je blok, který přidal Takamumba jako výhru za hlasovací soutěž.

Jiné

Předmět Informace o předmětu Způsob použití
Kufříky Kufříky se chovají jako Shulker boxy, když je položíte, vypadá jako shulker box, po vykopání a dání do ruky se opět promění v kufřík. Kufřík se nesmí přejmenovávat, nebo se nepromění zpět ze shulker boxu při vykopání.
Padák Když podržíte v ruce padák, získáte slow falling.
Palivo Přeskinovaný charcoal.

Admin shop

Stránky v kategorii „Předměty“

V této kategorii je pouze následující stránka.