Valley Village: Porovnání verzí

Z Mineland Wiki
Přejít na: navigace, hledání
m (úvod)
(system majetku)
 
Řádek 21: Řádek 21:
 
}}
 
}}
  
'''Valley Village''' bylo město na [[Mineland 1.7|Minelandu 1.7]], asi dva tisíce bloků jihozápadně od spawnu, které založila trojice hráčů [[Bezdak821|Bezďák]], [[Oqapo]] a [[Googlik_CZ|Googlík]]. Vzniklo ve skalách a vyschlé řece lesnatého biomu, nedaleko mega taigy. Město bylo specifické i tím, že mělo společný sklad a společný majetek, starosta [[White City]] ho kvůli tomu považoval za komunistické.
+
'''Valley Village''' bylo město na [[Mineland 1.7|Minelandu 1.7]], asi dva tisíce bloků jihozápadně od spawnu, které založila trojice hráčů [[Bezdak821|Bezďák]], [[Oqapo]] a [[Googlik_CZ|Googlík]]. Vzniklo ve skalách a vyschlé řece lesnatého biomu, nedaleko mega taigy. Město bylo specifické i tím, že mělo společný sklad a společný majetek.
 +
 
 +
== Systém společného majetku ==
 +
Město mělo ve svém centru ve skále úložný prostor společného skladiště pro všechny obyvatele města. Tento systém se vyvinul přirozeně, jelikož Valley Village vznikla jako osada tří hráčů ke které se přidávali další lidi. Při nárůstu hráčů nad deset potom docházelo k tomu, že některé suroviny z truhel mizely hned jakmile do nich byly přidány, například diamanty, proto se pro ně později stanovila výjimka a diamanty byla jediná surovina, kterou mohli legálně členové systému držet u sebe. Kvůli tomuto systému bylo město starostou [[White City]] nařknuto z komunismu, účast v systému však byla čistě dobrovolná, ve městě o dvaceti obyvatelích ale byl pouze jeden člověk, který chtěl vlastnit soukromý majetek. Účelem systému bylo shromáždit dostatek surovin, aby obyvatelé města mohli stavět bez větších omezení a tolik neřešili ve hře aspekt přežívání. Město díky společným skladům zajistilo pokrytí celé plochy města dosahem beaconů, dopravu ze spawnu, vybudování iron golem farmy pro své obyvatele, vybudování stájí i farmy pro zajištění potravy.  
  
 
== Obyvatelé ==
 
== Obyvatelé ==

Aktuální verze z 4. 5. 2019, 18:42

Valley Village
Taldorf
[[|300x169px|frameless|center]]

Verze: Mineland 1.7
Souřadnice: x: -725, z: 1375
První zmínka: 23. 12. 2013
Typ: město
Biomy: listnatý les, taiga

1.7 Valley Village erb.svg
Území: -
Starostové: Oqapo, Bezdak821
Zaměření: obytné, obchodní, zemědělské, kulturní
Části: I. Valley Village
II. Ríšova čtvrť ✝
Doprava: cesta (D2),
nether metro
Sloh: -

Valley Village bylo město na Minelandu 1.7, asi dva tisíce bloků jihozápadně od spawnu, které založila trojice hráčů Bezďák, Oqapo a Googlík. Vzniklo ve skalách a vyschlé řece lesnatého biomu, nedaleko mega taigy. Město bylo specifické i tím, že mělo společný sklad a společný majetek.

Systém společného majetku

Město mělo ve svém centru ve skále úložný prostor společného skladiště pro všechny obyvatele města. Tento systém se vyvinul přirozeně, jelikož Valley Village vznikla jako osada tří hráčů ke které se přidávali další lidi. Při nárůstu hráčů nad deset potom docházelo k tomu, že některé suroviny z truhel mizely hned jakmile do nich byly přidány, například diamanty, proto se pro ně později stanovila výjimka a diamanty byla jediná surovina, kterou mohli legálně členové systému držet u sebe. Kvůli tomuto systému bylo město starostou White City nařknuto z komunismu, účast v systému však byla čistě dobrovolná, ve městě o dvaceti obyvatelích ale byl pouze jeden člověk, který chtěl vlastnit soukromý majetek. Účelem systému bylo shromáždit dostatek surovin, aby obyvatelé města mohli stavět bez větších omezení a tolik neřešili ve hře aspekt přežívání. Město díky společným skladům zajistilo pokrytí celé plochy města dosahem beaconů, dopravu ze spawnu, vybudování iron golem farmy pro své obyvatele, vybudování stájí i farmy pro zajištění potravy.

Obyvatelé

Šablona:CategoryTree 1.7 Města